PIERWSZA TĘŻNIA SOLANKOWA W PRZEDSZKOLU W WARSZAWIE - UROCZYSTE OTWARCIE

26 września odbyło się uroczyste otwarcie tężni solankowej w naszym przedszkolu. Jest to pierwsza tężnia solankowa w warszawskim przedszkolu. Uroczystego otwarcia tężni dokonała Pani Katarzyna Załuska- Schumacher - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bemowo wraz z dyrektorem przedszkola Katarzyną Ciszewską-Pawińską. W uroczystości wzięły także udział : Pani Natalia Kochanowicz-Świechowska - inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bemowo, Panie Dyrektorki Bemowskich Przedszkoli, Rada Rodziców Przedszkola nr 222 oraz inni zaproszeni goście.

Uroczystość uświetnił występ artystyczno-muzyczny dzieci z gr. "Zeróweczka" pt. "Dzieci Świata".


Inhalacje solankowe w przedszkolu, przede wszystkim, wspomagają komfort oddychania, zwalczają i hamują stany zapalne górnych dróg oddechowych, służą nawilżaniu śluzówki. Mają działanie profilaktyczne w chorobach układu oddechowego. Tężnia solankowa posiada Regulamin BHP oraz Regulamin korzystania z inhalacji solankowych. Dzieci korzystają  z tężni solankowej  za pisemną zgoda rodziców/prawnych opiekunów.