lato w przedszkolu

ŚWIĘTO SMYKA

26 listopada obchodziliśmy 31 rocznicę istnienia naszego przedszkola zwaną Świętem Smyka. W tym roku ten dzień poświęcony był książkom i czytelnictwu. Z okazji Święta Smyka odwiedziły nas : Barbara Szelągowska - autorka książek dla dzieci i Monika Jędrychowska - ilustratorka. W spotkaniu uczestniczyła także 3 metrowa stonoga Jadzia. Tematem spotkania, było : "Szanujmy książki!".  Stonoga Jadzia bardzo lubi książki i chciała się dowiedzieć, co powinna robić, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Zaprosiła dzieci do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek (z użyciem tablicy magnetycznej), zachęcała do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca autora i ilustratora, co takiego robi korektor i gdzie pracuje drukarz, a także co wychodzi z maszyny drukarskiej. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania otrzymał kolorowankę oraz zakładkę do książki.

 Nasza biblioteka przedszkolna została wzbogacona o nowe książki autorstwa p. Barbary Szelągowskiej pt. "Tomik pierwszy różnych wierszy" i " Ja , Peru czyli pamiętnik fajowego psa". Każda grupa, do kącika książki otrzymała książeczkę pt. "Stonoga i przyjaciele" autorstwa naszego gościa.


W Święto Smyka odbył się w każdej grupie mini bankiet, a w menu: kukurydza prażona, galaretka z bitą śmietaną, mini ciasteczka. Było pysznie i wesoło.