"Zeróweczka A" w Muzeum Narodowym

14.12.2021 "Zeróweczka A" z wielką radością udała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Na miejscu Pani przewodnik zapoznała nas z zasadami obowiązującymi w muzeum i wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytania: „ Dlaczego chodzimy do muzeum?” i „ Co możemy w nim zobaczyć?”. Otrzymaliśmy także mapy- kolorowanki, dzięki którym mogliśmy przypomnieć sobie, co zwiedzaliśmy. Na naszą prośbę pani przewodnim zaprowadziła nas do sali, w której był powieszony obraz „ Bitwa pod Grunwaldem”. Byliśmy pod wrażeniem nie tylko rozmiarów dzieła, ale także dokładności w szczegółach i olbrzymiej pracy artysty. Rozpoznaliśmy też portret Jana Matejki i poznaliśmy jego rodzinę na obrazach: żonę i dzieci. To jednak nie koniec był emocji, ponieważ pani przewodnik przygotowała dla nas niespodziankę. Zaprowadziła nas do sali starożytnej, gdzie mieliśmy okazję ujrzeć eksponaty z bardzo odległych czasów, nie tylko sarkofagi, ale także prawdziwe mumie:). Do przedszkola wróciliśmy podekscytowani i w dobrych humorach:)